ULUBEY BELEDİYESİ

"keşfetmeye değer bir kent"

HABERLER

UŞAK ELMA ŞEKERİ ÇOCUK TİYATROSU ULUBEY'DE 

 

Uşak'da ilköğretim okullarında gösterimini sunup ilçemize Ulubey belediyesi bünyesi altında  belediyemizin çok amaçlı düğün salonında ''Adam olacak çocuk ibiş'' adlı tiyatro gösterimi  27 Mart tarihinde ilkögretim öğrencilerinin izlenimine sunulacaktır. 

Sabah 11:00 ve öğleden sonra 14:00 olmak üzere 2 seans şeklinde sunulacaktır.

 

 OYUNCULAR

 SABRİ USTA - MURAT ÇUBUKÇU

 İBİŞ - GÜRCAN KARAKAYA

 ÖĞRETMEN - ERKAN ÖZENÇ

***********************************************************************************

Yunan İş Kadınları Derneği (S.E.G.E) ve Uşak İş Kadınları ve Girişimcileri Derneği (UGİKDER) Ulubey Kanyonlarını Ziyaret Etti

Uşak İş Kadınları ve Girişimcileri Derneği (UGİKDER) tarafından Sivil Toplum Diyaloğu –II: Mikro Hibe Programı çerçevesinde hazırlanan “Dostluk ve İşbirliği Köprüsü” projesi hibe almaya hak kazanmıştır. Bu proje ile Yunanistan da aktif faaliyet gösteren Yunan Kadın Girişimciler Derneği (S.E.G.E) ile Yunanistan da yaptıkları faaliyetler hakkında; ayrıca diğer iş sektörüne yönelik organizasyonlar ve diğer STK’larla yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi ve deneyim paylaşımı sağlanacaktır. Aycıca hem AB’ni hem de Türkiye’nin tanınmasına katkı sağlanacak, ülkeler arası diyalog arttırılacaktır.

Bu kapsamda proje yürütücüsü Uşak İş Kadınları ve Girişimcileri Derneği (UGİKDER), proje ortağı Yunan İş Kadınları Derneği (S.E.G.E) Ulubey Belediyesi’ne ve Ulubey Kanyonlarına ziyaret gerçekleştirdi.

Ulubey Belediye Başkanı Ali Rıza ADA ev sahipliğinde gerçekleşen görüşmelerde; Yunan İş Kadınları Derneği Başkanı Despina TRIAKOSARI, Genel Sekreter Apostolina TSALTAMPASI ve Eğitim Koordinatörü Fanoula MEIMARIDOU tarafından Ulubey Belediye Başkanına barış ve işbirliğini temsilen plaket verildi. Ulubey Belediye Başkanı tarafından bölge ile ilgili tanıtıcı bilgi verilerek misafirlere hediye takdim edildi.

Ulubey İlçesi ve Kanyonları hakkında detaylı bilgi alan Yunan İş Kadınları Derneği ve Uşak İş Kadınları ve Girişimcileri Derneği, bölgenin doğal güzelliklerini çok beğendiklerini belirterek Ulubey Belediyesi ile ileride bölgenin tanıtımına ve sivil toplum diyaloğunun gelişimine yönelik proje geliştirmek istediklerini belirttiler. Dernek üyeleri ve Ulubey Belediye Başkanı yapılabilecek diğer çalışmaları görüştüler.

Yunanistan İş Kadınları Derneği (S.E.G.E) Hakkında

Sege 1997 yılında Selanik'te Yunanistanda kadınlar için girişimcilik faaliyetleri göstermekte olan bir sivil toplum kuruluşudur. Sege kuzey Yunanistanda ticaret ve ulusulararası ticareti geliştirme komitesine ve Akdeniz iş kadınları odasına üyedir. 

Bakanlıklar, sosyal kuruluşlar, profesyonel ve diğer sivil toplum kuruluşlarıyla kadınların girişimcilik faaliyetleri üzerine çalışmalar yapmaktadır. 9 konsey üyesi ve 3 üye ile yönetilmektedir. SEGE Yunanistan genelinde kadın girişimcilerin firmalarının geliştirilmesi ve profesyonelliklerinin artması, araştırma geliştirme faaliyetlerinin arttırılması amacıyla destek sağlamaktadır. Ayrıca profesyonel faaliyetlerin geliştirilmesi, bilincin ve sosyal sorumluluğun arttırılması için çalışmaktadır. SEGE 450yi aşkın üyesiyle; ynı fikir ve deneyimleri paylaşan kadınları bir araya getirmekte, kongreler ve benzeri faaliyetlerle maharetlerin geliştirmekte, girişimci kadınlar arasındaki ağları genişletmekte, ulusal ve uluslararası düzeyde girişimler için ağların oluşturulması için çalışmaktadır.

Üyeler SEGEnin temsiliyle sosyal, siyasal ve kadınları ilgilendiren konulara dahil olmakta ve temsil edilmektedirler. Seminerlerde uzmanlık alanlarına göre eğitim almakta, kendilerini direk olarak ilgilendiren konular hakkında bilgilendirilmektedirler. Kişisel gelişimin ve değişimin farkında olarak sosyal hayata katılırlar. Birbirleri arasında deneyimlerini ve bilgilerini paylaşarak yeni ortaklık avantajlarını yaratırlar. Varolan Networkun devamını ve gelişmesini sağlarlar.

Copyright ©2009 Ulubey Belediyesi
Tasarım & Kodlama : ERT